Jak to všechno začalo?

Goto down

Jak to všechno začalo?

Příspěvek pro VerTheBestia za 26.05.18 13:11

Možná se někteří diví, proč jsem založila toto fórum a já bych se ráda s odpovědí na tuto otázku svěřila, takže koho nezajímá téma začátku tohoto fóra, může si toto vlákno použít klidně i k vyprávění vlastních začátků s OTRPG či nečíst toto téma vůbec…

Ještě nedávno jsem psala povídky. Ty byly pro mě společně s OTRPG to nejdůležitější a pomáhaly mi zvládat krutou realitu světa venku. Jenže po nehodě, která mi vzala všechny texty k povídkám a příběhům, jsem najednou přišla o všechno tohle bezpečí. Navíc mám kvůli své nemoci dost velký problém psát, neb si v zásadě příliš nepamatuji to, co již jsem napsala, a tedy jsou pro mne nové začátky dosti těžké (zvláště proto, že občas vyvstane nějaká vzpomínka na původní verzi a vše se mi to v hlavě motá). Možná se to může některým zdát směšné, ale pro mě byly ty postavy v podstatě jako děti. Já je stvořila, já je vychovávala, piplala a udělala z nich to, co měly být. Vytvořila jsem si osůbky k obrazu svému a v mém světě ty osůbky žily a komunikovaly.
Znovu sama psát příběhy zatím nezvládám, a tak jsem chtěla vyzkoušet pár experimentů se svými postavami, z nichž některé by snad vzali za své hráči jako jste vy. Chci, aby ty postavy žily dál a vím, že v mé paměti nebudou mít něco takového jistého, vzhledem k tomu, že ta se dosti nebezpečně hroutí… a tak se o ně chci podělit tímto způsobem, vytvořit hry, díky kterým ty postavy pochopí více lidí a snad díky tomu budou žít zajímavěji ten svůj virtuální život.
Navíc mě k tomuhle donutil ještě jeden fakt… a to ten, že kdykoliv hledám místo pro své postavy, zaseknu se u toho, že těch zajímavých her, co by se odehrávaly na fórech, je děsivě málo. Většina fór je opuštěných a lidé hrají přes Facebook či Discord, nebo ještě hůř, hvězdičkovým systémem, který je dle mého osobního názoru šíleně omezující a nudný. A tak jsem chtěla popostrčit tvůrce a hráče OTRPG na fórech, aby se spojili a utvořili komunitu, která bude podporovat fóra a psaní ve formě vyprávění, které se blíží příběhům a povídkám a v němž vidím tu krásnou souhru hraní, umělecké činnosti a komunikace mezi lidmi podobného rozpoložení.
Je to šílený projekt a po jeho založení jsem si uvědomila, že nemám příliš mnoho času, nebo alespoň ne tolik, jako nápadů... a tak doufám, že díky němu spojím lidi okolo OTRPG na fórech dostatečně, abych se o nápady mohla dělit a tohle se stalo nějakou hráčskou a správcovskou komunitou pro bytůstky, jako jsem já...

A ještě drobnost na závěr… ano, mělo to tady být o hrách s fantasy tématikou, ale než jsem se dostala k tomu, co jsem chtěla původně vložit na toto fórum, napadlo mě, že existuje ještě jeden zaprášený experiment, který jsem tak nějak poslala k ledu, neb bylo příliš málo lidí, co by se o něj zajímali. A tak se zde dostala jako první hra, která mezi fantasy rozhodně nepatří – Smečka. I tak však doufám, že mě pochopíte, a hlavně se zde budete bavit. Ostatně, spíše, než klasické fantasy by to tady mělo podporovat hlavně fantazii, ne? Takže FANTASTICKÝM OTRPG NA FÓRECH ZDAR!

_____________________________________________________________________________________________________________
VerTheBestia
Admin

Počet příspěvků : 27

Hodnocení
Zkušenosti s hraním: od roku 2010
Pravidla: Nikdy neporušil/a.
Nápaditost: Nehodnoceno

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: