Základní informace

Goto down

Základní informace

Příspěvek pro VerTheBestia za 16.05.18 12:47

Online Textové Role-Play Hry na fóru
„Role-Play Game“ se obvykle z angličtiny překládá jako „hry na hrdiny“ či doslova jako „rolová hra“. Znamená to jednoduše to, že hrajete za svou fiktivní postavu (vžíváte se do její role) ve daném světě, který má svá (předem určená) pravidla (reálie). Existuje jich velké množství druhů a žánrů, avšak zde je tématem její internetová forma, která se hraje skrze textové příspěvky (posty) v nichž na sebe jednotliví hráči reagují. Naše fórum se zaměřuje na seskupování kvalitních OTRPG na fórech, které následně propagujeme či hostujeme. Co to pro vás znamená vysvětlím v následujících řádcích.

Hráč, postava, vypravěč

  • Každý registrovaný uživatel fóra je brán jako hráč. Hráč si může zakládat postavy v jednotlivých kategoriích (světech) na tomto fóru. Není povoleno mít na fóru registrovaných více účtů (profilů hráče). Hráč respektuje správce a pravidla slušného vychování (vzhledem k tomu, že jsme přátelská komunita, tykáme si - pokud se to někomu nelíbí, může slušně druhou osobu požádat o vykání), nenadává a nemá narážky rasistické, sexistické ani jinak netolerantní či diskriminační. Hráč zodpovídá za příspěvky psané z jeho profilu.
  • Postavy, které si zde vytvoříte, mohou, ale nemusí, mít stejné vlastnosti jako vy. Každá postava musí mít definovanou povahu a vzhled, někdy i historii a další informace (talenty, dovednosti apod.). Aby se postava mohla pohybovat po světě, pro který byla vytvořena, musí být schválena správcem daného světa. Postava může mít nevhodné vychování i předsudky, které by si hráč neměl brát osobně. Hráč ovlivňuje vždy jen svou postavu. Ublížit druhé postavě je taktéž možné jen v případě, že takto druhý hráč zareaguje. Hrajte s rozumem a vždy čekejte na reakci protistrany.
  • Vypravěčem se stává správce/tvůrce daného světa. Tato entita má jako jediná možnost ovlivňovat jakoukoliv postavu bez rozdílu. S Vypravěčem se nikdy nehádáme, a když řekne, že něco nějak bude, tak to tak bude a neexistuje možnost, že by nebylo.


Psaní herních příspěvků

  • Herní příspěvky píšeme jako vypravování příběhu. Psát za svou postavu můžete buď v 1. či v 3. osobě čísla jednotného. Každý příspěvek by pak měl mít minimální délku 3 řádky v editoru fóra. Kratší příspěvky jsou mazány, a pokud jsou dva nepříliš dlouhé příspěvky v jedné místnosti za sebou, bývají spojovány do jednoho, aby se předešlo zbytečnému přeplnění a znepřehlednění fóra.
  • Činnost postavy píšeme klasicky formou vypravování bez úprav do textového editoru. Přímou řeč píšeme tučně a v uvozovkách (tlačítko B v editačním panelu; zhruba takto: "řeč"). Myšlenky označujeme kurzívou, přičemž na myšlenky ostatní hráči nereagují – mimo výjimky se schopností jejich rozeznávání (tlačítko I v editačním panelu; zhruba takto: myšlenka).
  • Přesuny mezi herními lokacemi píšeme za příspěvek, začínáme s ním buď dvěma lomítky (// přesouvám se do lesa) nebo šipkami (>>> Les). Postavy nesmějí být na dvou místech najednou a neměly by ani místností proletět během jednoho příspěvku (všichni přítomní v místnosti musí mít možnost zareagovat na příchod další postavy).Zaměření tohoto fóra

  • Máme zde hned několik alternativních světů, do kterých se můžete s různými postavami zapojit. V každém světě můžou existovat jiná pravidla a můžou se různě přibližovat a oddalovat od reality našeho světa. Každý alternativní svět má svou vlastní kategorii, kam mohou přispívat jen ti, kdož jeho pravidla znají. Ve většině případů máte hned na hlavní stránce vypsáno, k jakému žánru se dané OTRPG řadí.
  • FanFiction nebo fanfikce je taktéž součástí našeho zaměření. Znamená to, že některé naše alternativní světy vycházejí z již existujících děl a více či méně se drží kánonu (reálií původního díla).
  • Věkové omezení fóra je s registrací nastaveno na 15 let (mladší hráči by o registraci měli informovat své rodiče, aby jim registraci schválili). Je to proto, že máme jen dvě kategorie věkového omezení. Základní kategorie, do které patří každý registrovaný hráč, otevírá vstup do většiny fóra, které obsahuje z velké části naprosto neškodné texty, zároveň se v něm však můžou objevovat vulgarismy, mírné sexuální narážky či násilí (samozřejmě v mezích). Existují však i zákoutí tohoto fóra, které jsou přístupné pouze dospělým osobám (starším 18 let), tyto osoby si o přístup k tomuto obsahu musí zažádat a souhlasit s tím, že se v textech může vyskytovat sex a násilí.Naposledy upravil VerTheBestia dne 19.06.18 8:31, celkově upraveno 1 krát
avatar
VerTheBestia
Admin

Počet příspěvků : 27

Hodnocení
Zkušenosti s hraním: od roku 2010
Pravidla: Nikdy neporušil/a.
Nápaditost: Nehodnoceno

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Základní informace

Příspěvek pro VerTheBestia za 26.05.18 12:00

Používané zkratky
V průběhu času se mohou měnit a doplňovat.


RPG... role-playing game, hra na hrdiny, hra rolí, vysvětlení výše.
(O)TRPG... online textová RPG, vysvětlení výše.
IRL... in real life, v reálném životě, mimo hru
MH... mimo hru, obvykle vzkaz hráče jedné postavy hráči postavy jiné
HD... herní den
avatar
VerTheBestia
Admin

Počet příspěvků : 27

Hodnocení
Zkušenosti s hraním: od roku 2010
Pravidla: Nikdy neporušil/a.
Nápaditost: Nehodnoceno

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru